Ruszył nabór do I edycji Programu mentoringowego PSTK

Studiujesz tłumaczenia konferencyjne? Jesteś świeżo upieczonym absolwentem? A może już jesteś od jakiegoś czasu na rynku i chciałabyś/chciałbyś wymienić obserwacje i przemyślenia z doświadczonymi koleżankami i kolegami?

Jeżeli tak, program mentoringowy PSTK jest dla Ciebie.

Na czym polega mentoring?

Mentoring z założenia stanowi relację, która przynosi korzyści zarówno mentorowi/mentorce, jak i uczestnikowi/uczestniczce programu (mentee). Rozpoczyna się od spotkania, na które uczestniczka/uczestnik przychodzi z nurtującymi ją/jego pytaniami, a także z pomysłami i obserwacjami. W formie luźnej rozmowy obie strony dzielą się wiedzą i spostrzeżeniami – każda z nich wnosi do spotkania swoją perspektywę. Taka relacja może zamknąć się w jednym spotkaniu, ale może również przerodzić się w dłuższą, wspierającą współpracę.

O co można pytać?

Pytać można o wszystko! Można poprosić mentora o feedback tłumaczeniowy, dopytać się o dobre praktyki na rynku, niepisane zasady współpracy i biznesowy savoir-vivre. O specyfikę interesujących nas branż, o sposoby przygotowywania się do spotkań, budowanie marki osobistej, o przyszłość zawodu i tłumaczenia zdalne… w gruncie rzeczy o wszystko, co chcielibyście wiedzieć, a nigdy nie było okazji zapytać.

Mentorkami i mentorami są tłumacze z pokaźnym dorobkiem zawodowym, członkowie PSTK.

Jak się zgłosić?

W terminie do 31.01.2021 należy przysłać na adres mentoring@pstk.org.pl krótki list motywacyjny (150-200 słów), opisujący dotychczasowe doświadczenie, główne wyzwania, obszary zainteresowań oraz nurtujące Cię pytania. Po rozpatrzeniu nadesłanych zgłoszeń komisja wybierze 10 osób, a każdej z nich zostanie przypisana mentorka/mentor.

Udział w programie jest nieodpłatny.

2018 POLSKIE STOWARZYSZENIE TŁUMACZY KONFERENCYJNYCH

Realizacja SHABLON