O PSTK

Polskie Stowarzyszenie Tłumaczy Konferencyjnych jest jedyną w Polsce organizacją zrzeszającą wyłącznie profesjonalnych tłumaczy konferencyjnych (a więc tłumaczy specjalizujących się w tłumaczeniu ustnym)

PSTK powstało między innymi po to, żeby:

  1.  wspierać profesjonalnych tłumaczy konferencyjnych,
  2. popularyzować w Polsce międzynarodowe standardy jakościowe,
  3. budować świadomość na temat tego, czym jest zawód tłumacza konferencyjnego,
  4. wspierać tłumaczy w nieustannym doskonaleniu umiejętności,
  5. doradzać podmiotom potrzebującym skorzystać z usług tłumaczy konferencyjnych (organizatorom konferencji czy spotkań biznesowych, instytucjom organizującym przetargi na tłumaczenie ustne, biura tłumaczeń itp.)

Prowadzimy działania w następujących obszarach:

Standardy branżowe

Opracowaliśmy „Ogólne zasady wykonywania tłumaczeń ustnych”, będące polską adaptacją standardów stosowanych na dojrzałych rynkach. Są one pomocne m.in. dla tłumaczy negocjujących warunki zleceń.

Przetargi i zapytania ofertowe

Reagujemy na warunki zamówienia, które stoją w sprzeczności z higieną pracy tłumaczy konferencyjnych (np. zamawianie tylko jednego tłumacza na tłumaczenie symultaniczne zamiast zespołu) i europejskimi standardami wykonywania zawodu tłumacza ustnego. Jeśli chcesz zgłosić nam przetarg niezgodny z dobrymi praktykami, napisz do nas.

Szkolenia

Organizujemy szkolenia dla tłumaczy, które pomagają doskonalić umiejętności zawodowe i biznesowe.

Materiały informacyjne

Opracowujemy infografiki i publikacje, które pomagają
łatwo wytłumaczyć klientom, czym są dobre standardy, i na czym polega praca tłumacza konferencyjnego (zapraszamy do bazy wiedzy).

Współpraca z uczelniami

Współpracujemy z Instytutem Lingwistyki Stosowanej w Warszawie, gdzie jesteśmy partnerem ćwiczebnych konferencji dla studentów przygotowujących się do zawodu tłumacza.

Chcesz mieć wpływ na kształt branży tłumaczeń ustnych w Polsce?

2018 POLSKIE STOWARZYSZENIE TŁUMACZY KONFERENCYJNYCH

Realizacja SHABLON